Koks ryšys tarp sveikos gyvensenos ir gyvenimo kokybės?
Gera sveikata, sveika gyvensena ir gyvenimo kokybė – tai trys sąvokos, kurias kiekvienas suprantame skirtingai. Nors akivaizdu, kad visos jos tarpusavyje susijusios ir papildo viena kitą. Tačiau ar visus šiuos dalykus kiekvienas puoselėjame savo gyvenime? Ar mūsų gyvenimo būdas prisideda prie gyvenimo kokybės ir sveikatos gerinimo? Nesate tikras? Šiame straipsnyje atskleisime, kaip rūpinimasis savo sveikata ir gyvenimo būdu padeda pagerinti gyvenimo kokybę.
Kas yra gera sveikata?
Gerą sveikatą daugelis supranta kaip tobulą fizinę, psichologinę ir socialinę būseną, kai nekamuoja nei fizinės, nei psichologinės problemos bei galime džiaugtis sveika socialine aplinka. Bet ar tobula sveikatos būklė egzistuoja? Ar galėtume rasti žmogų, kuris nesiskundžia jokiais negalavimais ir visada jaučiasi puikiai? Tai padaryti būtų sunku, todėl kai kalbame apie gerą sveikatą, mes kalbame kur kas plačiau. Tai nėra vien tik fizinė būsena, bet ir bendras požiūris į gyvenimą.
Gera sveikata gali būti apibrėžiama gana individualiai, atsižvelgiant į žmogaus amžių, socialinę aplinką ir asmenybės tipą. Pavyzdžiui, jeigu paklaustume jauno žmogaus, ar jis jaučiasi laimingas ir sveikas, greičiausiai jis nedvejodamas atsakytų „taip“. Uždavus šį klausimą vyresnio amžiaus žmogui taip pat galime išgirsti tokį patį atsakymą, nors jam sunku vaikščioti ar trūksta energijos. Tiesiog šie du žmonės sveikatą ir gerą savijautą vertina pagal skirtingus, subjektyvus kriterijus, kurie bėgant metams keičiasi.
Jeigu kūnas funkcionuoja netobulai, tai nereiškia, kad žmogus jaučiasi nesveikas. Kalbant apie sveikatą labai svarbu nepamiršti emocinės būsenos ir propaguojamo gyvenimo būdo.
Kas yra geras gyvenimo būdas?
Gyvenimo būdas ir sveikata eina išvien. Aktyvus gyvenimo būdas, subalansuota mityba ir artimų ryšių su kitais palaikymas turi teigiamą įtaką sveikatai. Net jeigu turite lėtinių ligų, propaguodami sveiką gyvenseną jūs turėsite visavertį gyvenimą.
Fizinis aktyvumas yra neatsiejamas nuo sveikos gyvensenos. Tai – ne tik esminis būdas palaikyti gerą fizinę formą, bet ir stiprinti imunitetą bei užkirsti kelią depresijai. Judėjimas taip pat padeda lengviau susidoroti su stresinėmis situacijomis ar atsigauti po sunkių emocinių išgyvenimų.
Gyvenant aktyviai itin svarbi tampa sveika mityba. O ši tema daugeliui žmonių atrodo sudėtinga, neretai net klaidinanti. Vieni valgo per daug, kiti per mažai, treti neturi subalansuotos mitybos įpročių. Viena pagrindinių mitybos taisyklių yra valgyti kuo įvairesnį, vitaminais, mineralais, omega-3 ir antioksidantais praturtintą maistą. Mūsų lėkštėje taip pat turėtų būti visi mikroelementai: angliavandeniai, baltymai ir riebalai.
Mitybos rekomendacijų vertėtų laikytis atsižvelgiant į skirtingus gyvenimo etapus. Pavyzdžiui, vyresnio amžiaus žmonės turėtų maitintis kitaip nei vaikai. Įprastai senstančio žmogaus raumenų masė mažėja ir gyvenimas tampa nebe toks aktyvus, todėl organizmui reikia mažiau energijos ir suvartojamo maisto. Žinoma, galime sutikti ir itin gyvybingų senukų, kurių nepaveja ir jaunuoliai. Tačiau čia svarbu nepamiršti, kad sulaukus 70 ar 80 metų tampa kur kas lengviau susirgti, ypač per gripo sezoną, todėl reikia atidžiau rūpintis imunitetu.
Visai nesvarbu, kiek jums metų, jeigu norite savo sveikatą padaryti prioritetu ir įnešti sveikos gyvensenos principų į savo gyvenimą, imkitės to jau šiandien. Štai keli kasdieniai įpročiai, kurių laikantis, jūsų kūnas jums padėkos:
- valgykite sveiką, įvairų ir subalansuotą maistą,
- būkite aktyvūs,
- stebėkite kūno svorį,
- venkite alkoholio ir nerūkykite,
- pakankamai miegokite
- stenkitės galvoti pozityviai,
- laikykitės asmens higienos reikalavimų.
Kas yra gera gyvenimo kokybė?
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) teigimu, gyvenimo kokybė – tai žmogaus būsena, kai jis gali išnaudoti visą savo potencialą, susidoroti su stresinėmis situacijomis, dalyvauti profesiniame ir visuomeniniame gyvenime. Žinoma, kiekvienas iš mūsų galėtų šią sąvoką pakoreguoti – juk ji taip pat individuali.
Gyvenimo kokybė apima skirtingas sferas ir asmeninius poreikius. Gera sveikata yra kiekvieno iš mūsų siekiamybė, tačiau tai nereiškia, jog kalbame apie tobulą sveikatos būklę.
Tad gyvenimo kokybė priklauso ir nuo kiekvieno emocinės sveikatos, santykių su kitais žmonėmis ir prasmingos veiklos turėjimu. Gyvenimą vadiname „kokybišku“ tada, kai jaučiame džiaugsmą, matome gyvenimo prasmę, jaučiamės saugūs ir reikalingi kitiems bei galime įgyvendinti savo kasdienius tikslus.
Our products
-
Möller‘s žuvų taukai, 80 kapsulių
-
Möller‘s Dobbel Immunity, vanilės skonio, 100 kapsulių
-
Möller‘s Omega-3 Extra, 76 kapsulės
„Möller’s Omega-3 Ekstra“ – atnaujintos dar didesnės koncentracijos natūralios žuvinės kilmės omega-3!
-
Möller‘s Omega-3 Cardio, 76 kapsulės
-
Möller’s Strong D Vitamin, 60 kapsulių
-
Möller‘s Omega-3 Arthro, 76 kapsulės
-
Möller‘s Omega-3 Premium žuvų taukai, 250 ml
-
Möller’s Junior Omega-3, vaisių skonio, 45 kramtomos žuvelės
-
Möller’s žuvų taukai, obuolių skonio, 250ml
-
Möller’s Junior Omega-3, apelsinų ir citrinų skonio, 45 kramtomos žuvelės
-
Möller‘s citrinų skonio žuvų taukai, 250 ml
-
Möller‘s Total – Omega-3, vitaminų ir mineralų kompleksas, 28 kapsulės ir 28 tabletės
-
„Möller‘s for Teens“ omega-3 ir vitaminų bei mineralų kompleksas paaugliams, 28 kaps x 28 tabl
-
Möller’s Junior Omega-3, kolos skonio, 45 kramtomos žuvelės
Kramtomos kolos skonio žuvelės su omega-3 ir vitaminu D3. Švelnios ir minkštos tekstūros maisto papildai visavertei vaikų mitybai.
-
Möller‘s Omega-3 Magne Active, 100 kapsulių
-
Möller‘s žuvų taukai, vaisių skonio, 250 ml
-
Möller‘s mano pirmieji žuvų taukai, 250 ml
-
Möller’s Junior Omega-3, braškių skonio, 45 kramtomos žuvelės
-
Möller‘s žuvų taukai, natūralaus skonio, 250 ml
„Möller’s“ skysti žuvų taukai – tradicinis būdas pasirūpinti savimi!